sekce mladých


ženy v jádře


Evropská nukleární
společnost


Slovenská nukleární
společnost


Kolektivní členové

AF-Consult CR s.r.o.
ALTA, a. s.
ČEZ, a. s.
ČVUT FS
ČVUT FJFI
Chemcomex Praha, a. s.
Královopolská RIA
NUVIA, a. s.
OSC, a. s
RIZZO
SÚRAO
ŠKODA JS a.s.
TES s.r.o.
ÚJV Řež, a. s.
VUT FS
Rosatom CE s.r.o.
EventEra s.r.o. 
Případ Temelín
Rizika přesahující hranice
Dana Drábová a Helmuth Böck
  Dědictví Černobylu
Zdravotní, ekologické
a sociálně-ekonomické dopady
  O radioaktivitě pro veřejnost
Co je radioaktivita
Přírodní radioaktivita
Jednotky radioaktivity


Český malý jaderný reaktor žádá o patent
Čeští vědci vyvíjí malý jaderný reaktor a využívají při tom unikátních zkušeností s roztavenými solemi. Projekt Energy Well se od loňského roku posunul a nyní žádá o patent.
Koncepční návrh malého modulárního reaktoru byl představen veřejnosti
Zástupci Skupiny ÚJV představili 15. února 2018 na konferenci Malé jaderné reaktory v Praze výsledky projektu koncepčního návrhu malého modulárního reakoru. Projekt vedou odborníci z Centra výzkumu Řež.
Nuclear Power in Belarus
Belarus has its first nuclear power plant under construction and plans to have it operating from 2019. The project is financed by Russia. Atomstroyexport is building the 2400 MWe plant, with two VVER-1200 reactors.
Výběr zpráv ze sítě NucNet - 7. týden 2018
-
EDF Energy Says It Achieved All Key Goals For Hinkley Point C In 2017
-
US Congress Extends Nuclear Production Tax-Credit Law
Komentář: Konec levné elektřiny
Masivní odstavování uhelných elektráren zvedne v Evropě cenu energie. Neměli bychom si namlouvat, že Česko se může vydat proti proudu.
Seznamte se: Skupina ÚJV
Skupina reprezentuje unikátní spojení čtyř společností, více než tisícovky zaměstnanců a vysoce specializovaných technologických pracovišť v Řeži, Plzni, Brně a v Praze. Společnosti Skupiny ÚJV už desítky let pracují ve službách bezpečné a spolehlivé energetiky, průmyslu a nukleární medicíny.
Američané na východ, Rusové na západ – dodavatelé jaderného paliva pronikají na nové trhy
Ukrajinský provozovatel elektráren Energoatom tento týden prodloužil smlouvu s dodavatelem paliva Westinghouse o dalších pět let a rozšířil ji o další blok. Sedm z patnácti ukrajinských jaderných bloků díky tomu poběží až do roku 2025 na americké palivo. Naopak ruský výrobce TVEL chce od příštího roku v jedné z amerických jaderných elektráren testovat svůj prototyp paliva pro západní reaktory.
Nuclear Power in Bangladesh
Bangladesh plans to have two large Russian nuclear power reactors in operation, the first from 2023. This is to meet rapidly-increasing demand and reduce dependence on natural gas.
Výběr zpráv ze sítě NucNet - 6. týden 2018
-
Fuel Loading Begins At Japan’s Ohi-3 And -4
-
PreussenElektra Receives Decommissioning Licence For Single-Unit Unterweser In North Germany
Americká JE Turkey Point jako první žádá o prodloužení provozu až na 80 let
Společnost Florida Power & Light Co. (FP&L) 1. února 2018 požádala o druhé 20leté prodloužení provozu dvou bloků jaderné elektrárny Turkey Point. Jde o vůbec první jadernou elektrárnu, která požádala o prodloužení provozu až na 80 let.
Harmonogram výstavby JE Paks II se nemění
Stavební práce na staveništi dvojice bloků maďarské jaderné elektrárny Paks II budou zahájeny v únoru 2018 podle stanoveného harmonogramu bez ohledu na protesty Rakouska. Agentuře TASS to potvrdil maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó během konference Arctic Frontiers pořádané v norském Tromso.
Elektronové mikroskopy v diagnostice a vývoji nových materiálů jaderných reaktorů
Jak dochází ke snižování životnosti konstrukčních materiálů používaných v jaderných reaktorech, a jak zajistit jejich bezpečnou práci v extrémních podmínkách, tj. radiačním a korozním prostředí za vysokých teplot? Odborné pracoviště zaměřené právě na tuto problematiku je Centrum výzkumu Řež (CVŘ).
Australia's Uranium
Australia's uranium has been mined since 1954, and three mines are currently operating. More are planned. Australia's known uranium resources are the world's largest – almost one-third of the world total.
Výběr zpráv ze sítě NucNet - 5. týden 2018
- Russia’s Rostov-4 Connected To Grid
- Hot Functional Testing Complete At China’s Sanmen-2 AP1000 Reactor
V loňském roce zahájily výrobu čtyři nové jaderné reaktory, letos se očekává spuštění sedmnácti
V loňském roce se k síti připojily čtyři nové jaderné bloky o celkovém výkonu 3 305 MW. Tři bloky zahájily výstavbu a pět jich bylo definitivně odstaveno. Letos by ve světě mělo zahájit provoz 17 nových bloků, osm z nich v Číně.
NUSIM 2017 - sborník
22. ročník tradiční odborné konference pořádané Českou a Slovenskou nukleární společností, který proběhl 23.-24.11.2017.
Nuclear Power in Armenia
Armenia has relied heavily on nuclear power since 1976. It has one reactor in operation which is due for refurbishment. The government has approved a joint venture to build another by 2023.

Archiv:  2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002

 
Přihláška

Kontakt

Návštěvní kniha

Chcete být informováni o novinkách na těchto stránkách? Pošlete přes Kontakt emailovou adresu.


SMR 2018
15.2.2018
PrahaKdo je kdo

Graf týdne

Obrázek týdne

Link týdne

Aktuality z JE