Většině lidí jaderné elektrárny nevadí

Dvě třetiny obyvatel České republiky podporují provoz Jaderných elektráren Dukovany a Temelín. Proti této podpoře neuspěl ani rakouský pověřenec Radko Pavlovec.
Tiskový mluvčí Jaderné elektrárny Dukovany Petr Spilka se domnívá, že jedenáct milionů korun věnovaných na podporu kampaně proti jaderným elektrárnám v České republice nepatří mezi dobře vynaložené finanční prostředky sousední republiky, konkrétně Hornorakouské vlády. "Veškeré propagační akce na rakouské i české straně nevnášejí dobré vztahy mezi obě sousedící republiky," podotkl Spilka. Na dotaz, zda podporuje současné úvahy o rozšíření jaderné elektrárny v Temelíně o další blok, tiskový mluvčí odpověděl, že deset let před možným nárůstem spotřeby energie taková úvaha patří do kompetence státu. "Nesmíme zapomínat, že výstavba Jaderné elektrárny Temelín počítala s větším objemem výstavby než jaký se realizoval," vysvětlil Spilka.
A jaká je budoucnost Jaderné elektrárny Dukovany? Petr Spilka poznamenal, že provoz tohoto jaderného zařízení bude pokračovat až do roku 2025. "Za několik kroků samozřejmě začnou vznikat úvahy o další budoucnosti elektrárny," nastínil Spilka.

Zdroj: Vysočina

zpět na úvodní stránku