50 leté výročí založení Ústavu jaderného výzkumu

8. - 9. června 2005, Praha

Od svého založení v roce 1955 prošel Ústav jaderného výzkumu dlouhou cestu k tomu, aby dosáhl své současné pozice moderní dynamické vědecko-výzkumné instituce s rozsáhlým know-how a spolehlivým lidským a technickým potenciálem. Během tohoto období ústav vyřešil řadu úkolů československého a českého jaderného programu a využití jaderných technologií ve vědě a průmyslu.

Ústav své schopnosti trvale zvyšuje díky svým vědeckým činnostem a jako poskytovatel služeb pro zákazníky a z průmyslu a centrální sféry. Dlouhodobou spolupráci s řadou mezinárodních organizací (MAAE,NEA/OECD,EU) a předních jaderných center (CEA, GRS, DOE) považuje ústav jako uznání jeho příspěvku k mezinárodní spolupráci v jaderné oblasti.

Oficiální část výročí bude zahájena 8. června 2005 v Betlémské kapli, na které vystoupí oficiální zástupci české vlády, významných českých organizací a zahraniční hosté.

9. června 2005 bude oficiální část pokračovat v Kongresovém centru odbornou konferencí. Konference bude mít pět hlavních témat, ke kterým vystoupí významní zahraniční a čeští odborníci.

Zdeněk Kříž

zpět na úvodní stránku