Obce kolem Temelína dostanou šeky za 5 miliónů

V úterý 27. září 2005 předají v Temelínské hospodě zástupci akciové společnosti ČEZ starostům obcí z okolí elektrárny Temelín symbolické šeky v celkové výši 5 miliónů korun. První letošní předání šeků proběhlo již v březnu v Týně a zástupci obcí a kraje si odnesli 4,75 miliónu korun. Letošní částka 9,75 miliónu přispěla k realizaci 41 projektů ve 24 obcích.

Dalších 1,62 miliónu korun věnovala společnost ČEZ jako hlavní partner 29 kulturních, sportovních a společenských akcí na území Jihočeského kraje. Celkem tak letos podpořil ČEZ rozvoj okolí temelínské elektrárny 11,37 milióny korun. „Jaderná elektrárna Temelín určitě patří mezi nejvýznamnější průmyslové podniky na území Jihočeského kraje. Je proto zcela přirozené, že se na nás, jako na partnera obracejí obce, zájmové organizace i jednotlivci se žádostí o spolupráci při realizaci svých zajímavých projektů. V uplynulých třech letech jsme tak podpořili akce na území kraje, a především v nejbližším okolí elektrárny Temelín, částkou 44,26 miliónu korun. Věřím, že naše elektrárna je, a nadále chce být dobrým sousedem obcí ve svém okolí, schopným a ochotným pomoci. I proto bude spolupráce na realizaci společných projektů pokračovat i v dalších letech,“ řekl k předávání symbolických šeků ředitel elektrárny Temelín ing. Miroslav Vilím.

Starosta Týna nad Vltavou Mgr. Karel Hájek si tentokrát odnese šek na 865 tisíc korun. „S pomocí tohoto finančního daru můžeme pokračovat v projektu bezbariérového propojení sídliště Hlinecká, kde žije kolem 3000 obyvatel, s centrem města. Ze strany společnosti ČEZ jde již o třetí příspěvek na tento projekt. Celková částka této pomoci tak již dosáhla dvou miliónů korun,“ říká vltavotýnský starosta.

Obec Temelín vloží 865 tisíc do výstavbu víceúčelového domu se sportovním areálem ve Lhotě pod Horami. Všemyslice použijí 550 tisíc na vybudování infrastruktury spojené s novou výstavbou v obci Neznašov. Obec Dříteň stejnou částku použije na vybudování víceúčelového hřiště a šaten. Olešník za čtvrt miliónu korun vylepší prostředí na návsi v obci Chlumec.
Další šeky na projekty rozvoje měst a obcí ve výši 50-200 tisíc korun si z Temelínské hospody odnesou zástupci měst Hluboká nad Vltavou, Bechyně, Vodňany, Protivín, Zliv a obcí Březnice, Dívčice, Dobšice, Horní Kněžeklady, Chrášťany, Mydlovary, Nákří, Paseky, Tálín, Zahájí, Záhoří a Žďár.

Kromě podpory projektů měst a obcí se v letošním roce společnost ČEZ rovněž podílela, formou reklamní podpory v celkové výši 1,62 miliónu korun, na průběhu 29 kulturních, sportovních a společenských akcí na území Jihočeského kraje. Mezi nejvýznamnější kulturní akce určitě patřil festival animovaných filmů Anifest v Třeboni, tradiční letní hudební festival na Hluboké nad Vltavou, folklórní festival v Kovářově, výstava fotografií cestovatelů Hanzelky a Zikmunda v Českém Krumlově či tradiční Vltavotýnské výtvarné dvorky v Týně nad Vltavou.

Nejvýznamnějším partnerstvím na poli sportovním bylo srpnové Mistrovství Evropy v kanoistickém maratónu v Týně nad Vltavou. ČEZ se také stal partnerem připravovaného evropského turistického setkání EURORANDO, které proběhne v příštím roce na území Jihočeského kraje. Již tradičním akcí podporovanou společností ČEZ je dětský Pohádkový les. Ten se konal v létě v Českých Budějovicích a organizačně jej zajišťují i zaměstnanci elektrárny Temelín.

Zdroj: ČEZ

zpět na úvodní stránku