Zájem návštěvníků o Temelín je rekordní

Jadernou elektrárnu Temelín ze Skupiny ČEZ navštívil, za první čtvrtletí roku 2006, rekordní počet 3.776 návštěvníků. Proti roku 2005 tak prošlo Informačním centrem temelínské elektrárny o 45 % lidí více.

„Nárůst zájmu je především u středních a vysokých škol, jejichž studenti si mohou prohlédnout i částí střeženého prostoru Temelína. Zájem o tuto formu exkurze je ohromný. Nyní již máme, prakticky do prázdnin, všechny termíny obsazeny, protože bezpečnostní opatření pro pohyb osob ve střeženém prostoru nám umožňují provést denně elektrárnou pouze jednu 32člennou skupinu,“ konstatuje Milan Nebesář.

Od roku 1991 již elektrárnu Temelín a její Informační centrum navštívilo 256.177 návštěvníků, z toho bylo 14.963 (5,84 %) zahraničních. Letos zatím navštívilo elektrárnu 207 zahraničních návštěvníků, ale v měsíci dubnu čekáme doslova jejich invazi. Je přihlášeno dvanáct velkých skupin a to především z Polska, kde mají enormní zájem o český Temelín především vysoké školy technického zaměření. Druhou největší zahraniční skupinou tradičně tvoří návštěvníci z Rakouska a Německa.

„Informační centrum elektrárny Temelín se snaží neustále nabízet svým návštěvníkům něco zajímavého a nového. V nejbližší době tak návštěvníci uvidí premiéru nového třírozměrného filmu o elektrárně, nebo se přímo v kinosále virtuálně a také třírozměrně přenesou až k reaktoru. Desátého června připravujeme pro veřejnost a zaměstnance elektrárny slavnostní otevření pětihektarového zámeckého parku vedle Informačního centra, kterému jsme se rozsáhlou obnovou snažili vrátit jeho původní krásu. Je nyní jen na návštěvnících, aby mu svoji přítomností vdechli i život,“ doplňuje Milan Nebesář.

Zdroj: ČEZ

zpět na úvodní stránku