Britské jaderné elektrárny postrádají odborníky

Britské jaderné elektrárny čelí nedostatku odborníků, který se v příštích letech zřejmě ještě prohloubí. Personální krizi umocní odchod dalších věkových skupin do důchodu a elektrárny pociťují vyšší potřebu jejich mladších nástupců.

Již dnes je věkové složení pracovníků britských jaderných elektráren velmi nerovnoměrné. Z celkového počtu 100 000 zaměstnanců má vysokoškolské vzdělání 23 500 lidí. Starších než 45 let je nyní 31 procent všech pracovníků, mladších než 24 let je jen 6 procent.

British Energy, která provozuje osm jaderných elektráren a je největším dodavatelem elektřiny ve Velké Británii, oznámila, že během 10 let odejde do důchodu kolem 40 procent jejích zaměstnanců. Podle Davida Barbera, vedoucího vzdělávacích a školicích programů British Energy, společnost zatím neví, jak ztrátu jejich zkušeností nahradí.

Celé odvětví jaderné energetiky v Británii bude během příštích 15 let potřebovat 1000 nových absolventů vysokých škol, aby nahradily odcházející odborníky. Měli by se podílet nejen na řízení provozu existujících a budoucích jaderných elektráren, ale také na programu zavírání jaderných elektráren s ukončenou životností, na který bude třeba vynaložit více než 60 miliard liber.

Pokud se britská vláda rozhodne přijmout program náhrady vyřazených jaderných elektráren novými, potřeba odborníků se ještě zvýší. Podle Jean Llewellynové, ředitelky britské Národní akademie znalostí jaderných technologií (NSAN), vláda se sice snaží zlepšit podmínky pro vzdělávání, ale po útlumu jaderné energetiky v 80. a v 90. letech žádná britská univerzita dosud nenabídla vzdělávání inženýrů v těchto oborech.

Londýnská Imperial College plánuje v příštím roce otevřít nový kurs pro 50 studentů jaderných technologií, účastnit se však mají jen absolventi jiných oborů. Podle Llewellynové v případě neúspěchu snahy britských vzdělávacích center nezbude, než najímat odborníky ze zahraničí.

Zdroj: Informační servis ČNS

zpět na úvodní stránku