Škoda Power dodá turbíny do Mochovců

Plzeňská Škoda Power dodá turbíny pro dva nové bloky slovenské jaderné elektrárny Mochovce za téměř tři miliardy korun. Škodovka podepsala smlouvu se společností Slovenské elektrárny (SE), investorem třetího a čtvrtého bloku.

První ze čtyř turbín, každou o výkonu 264 megawattů, dodá podnik v polovině roku 2011. Další vývoj se soustřeďuje na návrh nového soustrojí 1200 MW pro připravovanou stavbu nového bloku jaderné elektrárny Temelín, uvedl generální ředitel Škody Power Jiří Zapletal.

„Oblast jaderné energetiky má velký potenciál. V minulém období jsme investovali a stále investujeme stomiliónové částky do výzkumu a vývoje. Účastníme se i dalších projektů,“ dodal.

Podnik dodá pro každý z nových bloků dvě turbíny o nominálním výkonu 264 MW. Přípravné práce v Plzni už začaly. Dodávky zahrnují kromě turbín i další zařízení, například řídicí systém a montáž.

SE podepsaly smlouvu s hlavními dodavateli jaderné části třetího a čtvrtého bloku elektrárny Mochovce letos v červnu. Mezi nimi je další plzeňský podnik Škoda JS, který uzavřel kontrakt za více než deset miliard korun.

Dostavba má přijít na 70 mld. Kč. Po spuštění obou bloků s výkonem 880 MW budou pokrývat více než pětinu spotřeby elektřiny na Slovensku.

Zdroj: Právo

zpět na úvodní stránku