Jižní Korea bude vychovávat odborníky pro jadernou energetiku i pro další země

Jihokorejský energetický gigant Korea Electric Power Corp. spolu s dalšími firmami jihokorejského energetického průmyslu založí specializovanou vysokou školu pro jadernou energetiku. Bude sloužit nejen domácím potřebám, ale i k výchově odborníků z mnoha rozvíjejících se zemí, které jsou potenciálními kupci jihokorejských energetických zařízení.

Nová škola má zahájit výuku v roce 2012. Každý rok vychová okolo stovky nových specialistů, z nichž polovina bude ze zahraničí. Výuka bude probíhat v angličtině. Šéf týmu, který školu zakládá, Yun Jung-hyun, uvedl, že škola chce podchytit talenty pro tento obor například z Turecka, Jordánska, Vietnamu a Indonésie.

Zřízení školy musí ještě schválit korejské ministerstvo školství, vědy a techniky. Škola bude ve městě Ulsan v části Ulju-gun provincie Gyeongsang, v blízkosti jedné z jihokorejských jaderných elektráren.

Očekává se, že se výuky v korejské škole zúčastní také desítka budoucích pracovníků v jaderné energetice ve Spojených arabských emirátech. Jihokorejské konsorcium v prosinci zvítězilo v soutěži o velkou zakázku výstavby jaderných elektráren, které budou postupně vybudovány v těchto zemích na pobřeží Perského zálivu.

Zdroj: Informační servis ČNS

zpět na úvodní stránku