„Oživuje se“ pětatřicet let starý projekt teplovodu z Dukovan

Už před pětatřiceti lety, když se stavěla jaderná elektrárna v Dukovanech, přišli inženýři s projektem teplovodu. Nevyužité teplo mělo vyhřívat brněnské domácnosti. Od plánů se tenkrát ustoupilo. Nyní to vypadá, že se polozapomenutý projekt uskuteční.

Hejtman jihomoravského kraje Michal Hašek se ve středu (10.6.) sešel s ředitelem ČEZu Martinem Romanem. Jednali spolu právě o výstavbě nového teplovodu.

„Připravujeme spolu s hejtmanem Vysočiny Jiřím Běhounkem a představiteli ČEZu memorandum o teplovodu a rozšíření jaderné elektrárny,“ uvedl včera Hašek. Zároveň popřel spekulace deníku Blesk, že by se oba muži hodlali navzájem podpořit na nejistých pozicích. V ČEZu na projektu mezitím intenzivně pracují. „Již byly provedeny analýzy, zda by bylo možné projekt uskutečnit. Byla prověřena technická proveditelnost díla s kladným výsledkem. Technicky tedy dodávku tepla z Dukovan do Brna lze realizovat, neexistuje žádná zásadní překážka,“ uvedla mluvčí společnosti Eva Nováková.

Kdy by mohla výstavba začít, nechtějí představitelé společnosti zatím prozradit. Podle Novákové vyčkávají na konečné schválení. „Investiční a časové předpoklady plánujeme zveřejnit až v dalších fázích přípravy,“ řekla Nováková.

Zdroj: MF Dnes

zpět na úvodní stránku