Alstom otevřel nový americký závod na turbíny

Francouzský výrobce zařízení pro jadernou i klasickou energetiku Alstom otevřel v americkém městě Chattanooga (stát Tennessee) nový závod, který bude klíčový pro dodávky novým jaderným i tepelným elektrárnám v USA. Bude vyrábět velké parní turbíny, plynové turbíny, parogenerátory a další nejaderné části elektráren.

Podle Philipa Jouberta, šéfa společnosti Alstom Power, se tak podstatně zvýší schopnost této firmy podílet se na výstavbě nových jaderných zdrojů energie v celé Severní Americe, a také na modernizaci bloků dosavadních jaderných a tepelných elektráren.

Závod v Chattanooga má ideální polohu uprostřed USA, s velmi dobrým přístupem po dálnicích, železnicích a řekách. Jeho jeřáby mohou do plavidel nakládat vyrobená zařízení o váze až 1000 tun. Investice na stavbu nového závodu dosáhly 300 miliónu amerických dolarů, zaměstnání tu najde 350 pracovníků.

Alstom má již obdobné závody na velké turbíny ve Francii, Německu, Švýcarsku a v Číně. V květnu oznámil, že postaví novou továrnu na větrné turbíny v texaském městě Amarillo. Podle informací indického tisku je před uzavřením dohoda o společném podniku, ve které bude Alstom se dvěma indickými firmami vyrábět turbíny a další zařízení pro indickou energetiku.

Zdroj: Informační servis ČNS

zpět na úvodní stránku