Příprava stavby reaktorů EPR v Británii pokračuje

Společnost EDF Energy si zvolila partnera pro stavební práce na nové jaderné elektrárně Hinkley Point C na jihozápadě Anglie, kterou plánuje postavit u již existující elektrárny Hinkley Point. EDF Energy oznámila, že vybrala společný podnik francouzské stavební skupiny Bouygues a největšího soukromého stavebního podniku v Británii Laing O'Rourke. Kontrakt bude mít objem dvě miliardy liber (3,1 miliardy amerických dolarů).

Obě firmy sdružené do společného podniku již mají zkušenosti se stavbou zařízení pro jadernou energetiku. Společnost Bouygues se podílí na stavbě jaderných elektráren s reaktory EPR ve francouzském Flamanville a ve finském Olkiluoto. Laing O'Rourke stavěla britskou jadernou elektrárnu Sizewell B.

EDF Energy, která vlastní a provozuje osm starších britských jaderných elektráren, zamýšlí postavit vždy dva nové bloky s reaktory EPR na dvou místech ve Velké Británii. Nové jaderné zdroje budou mít označení Sizewell C and Hinkley Point C. Jako první má být vybudována elektrárna Hinkley Point C s dvěma reaktory EPR o celkovém výkonu 3300 MWe s termíny uvedení do provozu 2018 a 2019. Nahradí dosluhující elektrárnu Hinkley Point B o výkonu 500 MWe, výroba elektřiny v reaktoru elektrárny Hinkley Point A byla ukončena již v roce 2000.

Zdroj: Informační servis ČNS

zpět na úvodní stránku