V Turecku probíhá příprava výstavby jaderné elektrárny

Na místě budoucí JE Akkuyu v Turecku budou v letošním roce dokončeny technické průzkumy. V přípravné fázi turecké jaderné elektrárny Akkuyu, jejímž generálním projektantem je ruská společnost Atomenergoprojekt, dceřiná společnost státní korporace Rosatom, budou dokončeny inženýrské práce a přehled prací nezbytných pro přípravu projektové dokumentace. Od února tohoto roku jsou na místě pracovníci generálního projektanta a provádějí topografický průzkum.

Podle ruských specialistů budou terénní práce hotové do konce srpna. Výsledkem bude topografický základ, který specifikuje vlastnosti přírodního terénu a stavu budov a komunikací. Na místě jsou rovněž specialisté Atomenergoprojektu, jejichž úkolem bude koordinovat a řídit terénní průzkum prováděný tureckými dodavateli. Inženýrský průzkum pro výstavbu jaderné elektrárny Akkuyu již od roku 2011 provádějí pracovníci ruské společnosti spolu s místními odborníky. Právě výsledky a údaje z této fáze přípravy dovolily vytvořit předprojektovou dokumentaci.

„Naši odborníci již shromažďují a zpracovávají data. Pro další použití je již připraveno značné množství informací o místě výstavby JE Akkuyu. Materiály inženýrského průzkumu budou tvořit základ dokumentů pro získání licence na výstavbu první jaderné elektrárny v Turecku. V tomto roce čeká naše projektanty velké množství práce na přípravě projektové dokumentace a dalších prioritních úkolech pro tuto stavbu,“ řekl náměstek generálního ředitele a současně ředitel divize inženýrství Atomenergoprojektu Ilja Kopytov.

Zdroj: Nuclear.ru

zpět na úvodní stránku