Cesty

odborně-tematický letecký zájezd na řecký ostrov PELOPONÉS 6. – 16. června 2016

více info: zde

 

8-denní letecký zájezd na KYPR v době od 5.-12. května 2013 s bohatým i kulturním programem v jihozápadním části ostrova Kypr.

V ceně zájezdu je 1 celodenní výlet za kulturními památkami a 2 odborné exkurze. Účastníky zájezdu doprovází Ing.E.Papadopulos,který žije v ČR víc než 40 let. V rámci zájezdu budou navštíveny cenné historické památky v okolí města Pafos , dále vodohospodářská zařízení, Výzkumný ústav rostlinné výroby a jeho pracoviště,rodinné farmy s výrobou sýrů, citrusových plodů a vinařské závody v Limasolu. Pro zájemce budou organizovány večerní besedy se zemědělskou, vodohospodářskou a potravinářskou tématikou .

Ubytování : hotel Queens Bay –u moře ,8 km od centra Pafosu
Hotel je v klidném prostředí, má velkou zahradu s bazény, slunečníky a lehátky, vlastní písečnou pláž .Autobusové spojení s Pafosem je časté (á20 min.),cena jízdenky 1 E. Pokoje většinou 2 lůžkové s koupelnou,fénem ,telefonem,klimatizací a TV, trezorem a chladničkou. Elektrické přístroje musí mít adaptér,možno zakoupit cca za 2E. Stravování: polopenze v hotelu-snídaně a večeře formou švédských stolů Doprava : letecky z Prahy, transfer z letiště Pafos do hotelu ca 40 min.

Cena zájezdu : 14 700 Kč / osobu (ve 2 splátkách) na číslo účtu :
KB Praha,č.ú. 51933-011/0100, var.symbol 5125-13, uvést příjmení
Zálohu 7.700 Kč je třeba uhradit do 10.března 2013
Doplatek 7 000 Kč nejdéle do 31.3. 2013

Dotazy a kontakt: Ing. Antonín Svoboda- telefon 2 210 82 270, mobil 608 525 662, email: antsvoboda@seznam.cz
Přihláška ke stažení zde:

Zemědělské Polsko

V červnu 2010 navštívilo 36 českých zemědělských odborníků- manažerů a farmářů polský okres Poznaň s cílem seznámit se s úrovní a možnostmi polských zemědělských farem a výrobně-zpracovatelských závodů v podmínkách společného zemědělského trhu.
Skupinu tvořili členové pobočky České zemědělské společnosti v Nymburce,zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a další odborníci ze zemědělských služeb a zemědělského školství.
Odborný program byl plněn následovně :
Návštěva školního statku Vysoké školy zemědělské v Poznani zaměřeného na klasickou rostlinnou výrobu, intenzivní ovocnářství a výrobu mléka. Prohlídka hospodářství svědčila o velmi dobré úrovni, ale i o finančních problémech současné polské zemědělské výroby.
Pozvání soukromého farmáře,který kromě zemědělské výroby (produkce vepřového a jehněčího masa) se zabývá agroturistikou, chovem jezdeckých koní, které využívá při plánovaných exkurzích polských i zahraničních studentů,školních dětí apod. Odborně populární besedy
a semináře pořádá ve vybudovaných prostorách i pod širým nebem. I v Polsku je však velkým nebezpečím živelná a nekoordinovaná výstavba sídlišť tzv.“vesnických domů a bytů“ ,zvláště v příměstských oblastech na velmi kvalitní orné půdě, která bude v blízké budoucnosti Polsku citelně chybět. Velmi podnětná a odborně zajímavá byla i exkurze na poznaňskou burzu květin a zeleniny, která se těší velkému zájmu polských i zahraničních pěstitelů. Úroveň poznaňské burzy byla naprosto srovnatelná se známými nizozemskými burzami.
Zajímavá byla i návštěva regionální mlékárny,která získala statut EU k výrobě kvalitních regionálních výrobků-jogurtů, kefírů a speciálních sýrů.
Odborný zájezd byl doplněn besedou s představiteli polské agrární komory, kteří spolurozhodují o udělování zemědělských dotací z EU. Celý tento náročný a v mnoha případech složitý proces vysvětlili ve více než 3hodinové diskuzi našim zemědělským odborníkům.
Jednoznačný závěr českých účastníků z pracovní cesty zní :
Polsko je velmi perspektivní a významnou agrární zemí ve střední Evropě.

Ing. Antonín Svoboda
tajemník České zemědělské společnosti