Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

Týden komunikace osob se sluchovým postižením – TKOSP 2017

Srdečně zveme již na 6. ročník festivalu, který proběhne v termínu 22. - 30. 9. 2017  v různých městech ČR.

Cílem festivalu je šíření osvěty a povědomí o sluchovém postižení, setkávání slyšících a osob se sluchovým postižením na společných akcích. Šíříme pravidla komunikace s lidmi se sluchovým postižením a učíme veřejnost využívat dostupné komunikační prostředky jako je tlumočení do znakového jazyka a simultánní přepis. Festival TKOSP je týden plný kulturních, vzdělávacích a sportovních akcí. Všechny akce jsou tlumočené do znakového jazyka a simultánně přepisované.

Festival pořádá ORBI PONTES o.s., Společnost pro vzdělávání a mládež se podílí na jeho organizaci.

Staňte se i Vy programovým partnerem festivalu. Připravte si zajímavou vlastní akci,  která bude přístupná i lidem se sluchovým postižením a vyplňte do 10. 7. 2017 formulář:  http://orbipontes.unas.cz/tkosp-formular/

Více informací naleznete na http://www.orbipontes.cz/

-----------------------------------------------------------------------------------

Konference "Kyberkriminalita a ochrana soukromí"

16. května 2017, 9:50 – 14:00 hod.
Jednací sál Senátu PČR, Valdštejnské nám. 17/4, Praha 1

Konferenci pořádal ÚSTAVNĚ-PRÁVNÍ VÝBOR SENÁTU a Sdružení CZ.NIC, ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu. Společnost pro vzdělávání a mládež se podílela na jejím organizačním zajištění. Konference se věnovala očekávaným legislativním změnám v oblasti ochrany soukromí a osobních údajů. Obsah konference byl rozdělen do dvou tematických bloků. Dopolední blok byl zaměřen na aktuální otázky kybernetické kriminality, základních definic a připravované legislativy na ochranu soukromí. Odpolední blok se zaměřil na chystané legislativní změny v oblasti ochrany osobních údajů, koho a jak se změny budou týkat a jejich praktické dopady.

Pozvánka a program konference.pdf
Tisková zpráva.pdf

-----------------------------------------------------------------------------------

INSPO - konference o technologiích pro osoby se specifickými potřebami

Společnost pro vzdělávání a mládež ČSVTS, z.s. se již 3. rokem podílí na organizačním zajištění ojedinělé konference pro lidi se zdravotním postižením, kterou pořádá BMI sdružení a spolek Křižovatka.cz.

Informační a komunikační technologie významně usnadňují a zkvalitňují život lidem se zdravotním postižením. Potvrdil to i 17. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, který proběhl 25. března 2017 v Kongresovém centru Praha. Rekordním 400 účastníkům poskytlo 24 přednášek a 27 vystavovatelů unikátní přehled nejnovějších pomůcek, aplikací, programů a služeb, které pomáhají uživatelům vyrovnat se s nejrůznějšími zdravotními omezeními.

-----------------------------------------------------------------------------------

Základy znakového jazyka
  týdenní letní kurz pro úplné začátečníky

Termíny připravujeme.

Místo konání: Novotného lávka 5, Praha 1

Každý z nás občas potká dvojici nebo skupinu lidí, kteří spolu mluví znakovým jazykem. Obvykle po nich zvědavě pokukujeme a mrzí nás, že jim nerozumíme. Znakový jazyk je rodnou řečí neslyšících. Je to plnohodnotný jazyk, který má svou gramatiku a slovní zásobu. Na rozdíl od mluvené řeči však nemá psanou podobu. Neslyšící se dnes považují za jazykovou a kulturní menšinu. Mají jiné zvyklosti a pravidla chování díky faktu, že svět vnímají pouze vizuálně.

Na našem kurzu se naučíte, jak navázat rozhovor s neslyšícími, jak s nimi správně komunikovat, základy správného ukazování, základní tvary ruky, umístění v prostoru a pohyb, mimiku, užitečné znaky a věty, pozdravy a základy společenské konverzace.

-----------------------------------------------------------------------------------